Diller

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

Avira Professional Security Antivirüs Programı Hizmetinizde...

 

AVİRA PROFESSIONAL SECURITY KURULUM KILAVUZU

1. Kurulum Ön İşlemi

Avira Professional Security programının kurulumundan önce bilgisayarınızda Kaspersky antivirüs programından başka herhangi bir antivirüs programı varsa programı kaldırınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Eğer bilgisayarınızda Kaspersky antivirüs programı mevcut ise kaldırmanıza gerek yoktur. Avira Professional Security programı otomatik kaldıracaktır.

2. Kurulum

Web FTP üzerinden (http://webftp.firat.edu.tr) indirdiğiniz Avira_Professional_Security.exe dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz. Programı yönetici olarak çalıştırdıktan sonra ekrana (Avira Professional Security 2014 kurulumu başlamıştır. Kurulum sonlandığında bilgi mesajı alacaksınız.) bir uyarı mesajı gelmektedir.

Uyarı mesajını TAMAM butonuna tıklayarak kapatınız. İkinci bir uyarı mesajı (Avira Professional Security 2014 kurulumu sonlandırıldı.) gelene kadar bilgisayar üzerinde herhangi bir işlem yapmadan lütfen bekleyiniz.  

Uyarı mesajını TAMAM butonuna tıklayarak kapatınız. Kurulum işlemi başarıyla tamamlanmıştır. Bilgisayarın masaüstüne Avira Professional Security programının kısayolu yüklenmiştir.  

 

AVİRA WINDOWS SUNUCULARINA KURULUM KILAVUZU