Diller

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

AUTODESK WEB-MOBİL

AUTODESK ÜCRETSİZ WEB-MOBİL UYGULAMALARI

Pixlr
Web tabanlı, profesyonel seviyede fotoğraf düzenleme yazılımı. Photoshop benzeri arayüzü ve Türkçe dil desteği sayesinde çok hızlı öğrenilir ve kullanılır. Normalde masaüstü foto düzenleme uygulamalarında bulunan pek çok gelişmiş filtre ve özellik Pixlr Editor ile web üzerinden anında kullanımınıza sunulur. Üstelik ücretsiz olarak, hiç bir yükleme ve beklemeye gerek kalmadan.

Autodesk SketchBook Express
Autodesk SketchBook, hem masaüstünde hem de tablet ve mobil cihazlarda kullanılabilen profesyonel seviyede boyama ve çizim araçları ailesidir. Android, iOS ve Windows Metro tabanlı tablet ve mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilen SketchBook Express, kreatif profesyoneller kadar öğrencilerin de keyifle kullanacağı eskiz, boyama ve çizim araçlarını sezgisel bir arayüzle sunar.

Autodesk 123D Design
Web ve mobil tabanlı, 3 boyutlu tasarım uygulamasıdır. Profesyonel CAD becerileri gerektirmeyen 123D Design, herkese üç boyutlu nesneler tasarlama imkanı verir. Tasarıma basit şekillerle başlayıp bir kaç tıklama ile ilerleyebilirsiniz. 123D Design parçalar arasında en doğal bağlantıları otomatik olarak oluşturacaktır.

Autodesk 123D Make
Herhangi bir 3 boyutlu modeli fiziksel makete dönüştürmenizi sağlar. 123D Make ile kendi oluşturduğunuz veya dışarıdan aldığınız bir 3 boyutlu modeli 2 boyutlu kesit parçaları yoluyla karton, tahta veya başka malzemelerden imal edebilirsiniz.
123D Make, kesim planlarını ve parçaları birleştirme kılavuzlarını sizin için otomatik olarak üretecektir.

Autodesk 123D Catch
Fotoğrafları otomatik olarak 3 boyutlu modellere dönüştüren, web ve mobil uygulamasıdır. Herhangi bir dijital kamerayla istediğiniz nesne veya kişinin resimlerini çekin ve resimleri online olarak Autodesk Bulutu’na gönderin. Resimler otomatik olarak üç boyutlu bir modele dönüştürülüp size geri iletilecektir.

Autodesk 123D Circuits
Autodesk 123D Circuits, elektronik devre tasarımı yapmaya yönelik devrimsel bir yazılım aracıdır. İstediğiniz devreyi alışıldık breadboard görünümü ile oluşturabilir ve gerçek zamanlı simülasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte Internet’ten aynı proje üzerinde çalışabilirsiniz.123D Circuits, tasarladığınız devre şemasının PCB baskısını oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

AutoCAD 360
Web ve mobil tabanlı AutoCAD 360 uygulaması ile, DWG dosyalarını online olarak görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Çizim ve projelerinizi Autodesk Bulutu üzerinde online olarak depolayabilirsiniz. Paydaşlarınız ile projeler üzerinde, gerçek zamanlı olarak, kolayca birlikte çalışabilirsiniz.

Autodesk FormIt
Autodesk Formit mobil uygulaması ile bina tasarım konseptlerini, her zaman ve her yerde, fikir geldiği anda yakalayabilirsiniz. Bulut üzerinden senkronize olan tasarımlar ile Formit ile yaptığınız çalışmaları Revit’e taşıyabilmek, size kesintisiz bir BIM iş akışı deneyimi sunacaktır.

Autodesk ForceEffect
Bir mobil mühendislik uygulaması olan ForceEffect ile mühendisliği ihtiyaç duyulan noktaya götürün. Kağıt, kalem ve hesap makinesi gerektiren geleneksel yaklaşımın aksine, Autodesk Force Effect bütün simülasyon ve mühendislik hesaplamalarını mobil cihazınız üzerinde yapmanızı sağlar. Böylece tasarım seçeneklerini daha konsept aşamasında simüle ederek tasarımın uygulanabilirliğini görebilirsiniz.

Autodesk HomeStyler
Web tabanlı ev tasarım ve dekorasyon uygulamasıdır. Kapı, pencere, mobilya gibi yapı ve dekorasyon bileşenleri ve 40,000’den fazla ürün, renk ve kaplama kombinasyonu ile, tasarladığınız evi önceden görebilmenizi sağlar. Modellediğiniz projeyi yüksek çözünürlüklü ve etkileşimli 360 derece panaromalar ile izleyebilirsiniz.